Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spotkanie synodalne

W nowym Roku Pańskim kontynuujemy dzieło synodu naszej diecezji. Czwarta niedziela synodalna kierowała naszą uwagę na sprawę misji czyli głoszenia Ewangelii. Spotkanie grupy synodalnej, które odbyło się w niedzielę 28 stycznia, rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu. W modlitwie prosiliśmy Ducha Świętego o światło w podjęciu działań na rzecz głoszenia Ewangelii w naszej parafii i diecezji. Podczas obrad rady synodalnej prowadziliśmy dyskusję nad świadomością misji głoszenia Ewangelii przez mieszkańców naszej parafii oraz inicjatywami ewangelizacyjnymi wobec wierzących i niewierzących.
Wizyta duszpasterska


Plan kolędy:

niedziela, 14 stycznia – od godz. 15.00 – Kaczanowska i Leśna Góra – jeden ksiądz,

poniedziałek, 15 stycznia – od godz. 15.00 – ul. A. Sokoła, Modrzewiowa i Jodłowa,

wtorek, 16 stycznia – od godz. 15.00 – ul. Sosnowa, Wrzosowa i Świerkowa.

Środa, 17 stycznia – kolęda uzupełniająca.
.


Prosimy, aby na czas kolędy (w miarę możliwości) była obecna cała rodzina, a w domu przygotowane: krzyż, Pismo Święte, woda święcona.
Orszak Trzech Króli 2018

Orszak Trzech Króli w Przemkowie wyruszył po Mszy św. o godz. 12.00 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w kierunku Przemkowskiego Ośrodka Kultury. Kolędowy pochód ulicami miasta prowadziła Przemkowska Orkiestra Dęta. W POK-u wspólne kolędowanie kontynuowały zespoły: „Marzenie”, „Mozaika” i „Cykady”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 700 osób.

Galeria zdjęć na zgg.gosc.pl
Galeria zdjęć
Pielgrzymka na Litwę, Łotwę i Estonię
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonię w dniach 7-13 lipca 2018r.

Program Pielgrzymki:

Dzień 1/sobota, 7 VII 2018/

Wyjazd z Przemkowa w godzinach wczesno porannych, przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Przejazd do Świętej Lipki. Zwiedzanie terenu Sanktuarium, Bazylika Najświętszej Marii Panny, Cudowny Obraz Matki Boskiej, Krużganki z freskami. Prezentacja słynnych organów Święto Lipskich. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2/ niedziela, 8 VII 2018/

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Kowna na Litwie, zwiedzanie z przewodnikiem miasta, m.in.: Starego Miasta, ruin zamku kowieńskiego, ratusza, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, Msza Święta. Przejazd do Trok, byłej stolicy Księstwa Litewskiego. Zwiedzanie zamku (w cenie). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Wilna, obiadokolacja, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 3/ poniedziałek, 9 VII 2018/

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Rygi (Łotwa) z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała
i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 4 / wtorek, 10 VII 2018/

Śniadanie. Przejazd i Zwiedzanie Tallina (Estonia)
z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman
i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 5 / środa, 11 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Górę Krzyży w okolicach miejscowości Szawle. Jest to niezwykłe sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Kościół św. Anny, Kościół Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Kazimierza. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, odpoczynek.

Dzień 6 / czwartek, 12 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Wilna m.in. Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu, Placu Katedralnego, Katedry św. Stanisława, Pałacu Prezydenckiego, budynku Uniwersytetu Wileńskiego, Kościoła św. Ducha, Placu Ratuszowego, Cerkwi św. Ducha, Kościoła św. Teresy, Ostrej Bramy, Msza Święta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 7 / piątek, 13 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego (w cenie). Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego - miejsca cudu eucharystycznego, Msza Święta. Wyjazd do Przemkowa, po drodze obiadokolacja. Przyjazd do Przemkowa w godzinach nocnych i zakończenie pielgrzymki.

Zapewniamy:
przejazd autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia),
opiekę pilota i lokalnych przewodników,
ubezpieczenie NW i KL,
6 noclegów w hotel ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
śniadania bufetowe, obiadokolacje wg programu 2 daniowe,
opłaty drogowe, VAT, taksa klimatyczna
podstawowe wstępy
woda do obiadokolacji


Uwaga!
Litwa, Łotwa i Estonia należą do strefy Schengen, dlatego obowiązuje nas dowód osobisty.

CENA –1610 zł /os

Zapisy u ks. Michała Płończaka do 15 lutego 2018r.
Zapis uwzględnia wpłatę zaliczki w wysokości: 300zł.
Pielgrzymka dla dzieci i młodzieży w Góry Stołowe
Nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży w Góry Stołowe, w dniach 18-20 czerwca 2018 r. Uczestnicy odwiedzą m.in. Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach, Kopalnię w Złotym Stoku, Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju i wiele innych miejsc. Koszt wyjazdu: 200 zł. Zapisy u ks. Michała.
Wizyta duszpasterska - kolęda


Plan kolędy:

poniedziałek, 8 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Ratuszowa i Zamkowa – jeden ksiądz, Nowa i 10-lutego – drugi ksiądz,

wtorek, 9 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Sikorskiego – jeden ksiądz,

środa, 10 stycznia – godz. 15.30 – ul. Wiśniowa i Słoneczna – jeden ksiądz, ul. Karpowa – drugi ksiądz,

czwartek, 11 stycznia – od godz. 15.30 – Plac Kościelny, Wilcza, Garncarska i Krótka – jeden ksiądz i ul. Owcza, Winogrodzka i Pl. Targowy – drugi ksiądz,

piątek, 12 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Dworcowa, Fabryczna i Młyńska – jeden ksiądz i ul. Brzozowa, Andersa i Górska – drugi ksiądz,

sobota, 13 stycznia – od godz. 10.00 – ul. Stawowa, Strumykowa i Polna – jeden ksiądz i ul. Ceglana, Strzelecka i Szprotawska – drugi ksiądz,

niedziela, 14 stycznia – od godz. 15.00 – Kaczanowska i Leśna Góra – jeden ksiądz,

poniedziałek, 15 stycznia – od godz. 15.00 – ul. A. Sokoła, Modrzewiowa i Jodłowa,

wtorek, 16 stycznia – od godz. 15.00 – ul. Sosnowa, Wrzosowa i Świerkowa.

Środa, 17 stycznia – kolęda uzupełniająca.
.


Prosimy, aby na czas kolędy (w miarę możliwości) była obecna cała rodzina, a w domu przygotowane: krzyż, Pismo Święte, woda święcona.
Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 roku po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z kościoła parafialnego Orszak Trzech Króli do Przemkowskiego Ośrodka Kultury, z udziałem Przemkowskiej Orkiestry Dętej. W POK-u odbędzie się koncert kolęd z udziałem zespołów Marzenie, Mozaika i Cykady.
W Orszaku biorą udział przedstawiciele trzech królestw. Każde królestwo ma swoje barwy. Są to kolory: niebieski, zielony i czerwony. W związku z tym, prosimy uczestników o przygotowanie strojów w tych kolorach, abyśmy mogli utworzyć trzy barwne orszaki.Serdecznie zapraszamy.


Zapraszamy


ORSZAK TRZECH KRÓLI - link
Kolęda


Plan kolędy w tym tygodniu:

wtorek, 2 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Kościuszki i Kamienna (dwóch księży, jeden zacznie od centrum Przemkowa, drugi od strony Łężc), ul. Kwiatowa – jeden ksiądz,

środa, 3 stycznia – godz. 15.30 – Osiedle Głogowskie Stare – jeden ksiądz, Osiedle Głogowskie Nowe (dwóch księży – jeden od str. cerkwi, drugi od str. Starego Osiedla),

czwartek, 4 stycznia – od godz. 15.30 – ul. Głogowska – trzech księży,

piątek, 5 stycznia – od godz. 15.30 – Plac Wolności – jeden ksiądz i ul. Lipowa i Długa – dwóch księży (jeden od Długiej, drugi od str. Łężc).


Prosimy, aby na czas kolędy (w miarę możliwości) była obecna cała rodzina, a w domu przygotowane: krzyż, Pismo Święte, woda święcona.
„Nowa ewangelizacja a zagrożenia New Age - gender”


Więcej informacji
Odwiedziny duszpasterskie


Plan kolędy w tym tygodniu:

środa, 27.12.17 – godz. 10.00, Wysoka, 2 księży (jeden od numeru 36A, 36, 1, 2, 3, itd., drugi od 66, 65 itd.) oraz trzeci ksiądz, od godz. 10.00 Łężce, od numeru 33, 30, 28 itd. do 1), od godz. 15.00 – Szklarki – jeden ksiądz (od str. Przemkowa, po lewej stronie),

czwartek, 28.12.17 – od godz. 10.00, Ostaszów, dwóch księży (jeden zacznie od numeru pierwszego, a drugi od numeru 48), oraz trzeci ksiądz, od godz. 10.00, Wilkocin (od dawnej stacji kolejowej),

piątek, 29.12.17 – od godz. 10.00, Piotrowice, dwóch księży, jeden z księży zacznie od numeru 1 do 38, drugi od strony Karpi i Szklarek w stronę Szprotawki; trzeci ksiądz – Krępa – od numeru 71, 70 do numeru 36

sobota, 30.12.2017 – od godz. 10.00, jeden ksiądz – Krępa od numeru 1 do 34), Przemków, ul. Ks. Jana Skiby – jeden z księży zacznie od strony Łężc (w tym Łężce 33), a drugi od strony Centrum Przemkowa.


Prosimy, aby na czas kolędy (w miarę możliwości) była obecna cała rodzina, a w domu przygotowane: krzyż, Pismo Święte, woda święcona.
Boże Narodzenie

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do mojego brata
i wyciągasz do niego rękę,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które, jak żelazna obręcz,
uciskają ludzi w ich samotności.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei złamanym i rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość;
zawsze ilekroć pozwolisz,
by Bóg pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.“

Matka Teresa z Kalkuty


Drodzy Parafianie
z okazji nadchodzacych Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego pokoju, radości i błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych Rodzin.

ks. Krzysztof Mrukowicz
ks. Michał PłończakZapraszamy do udziału w liturgii Bożego Narodzenia:

24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia

20.00 - Msza św. Pasterska w Krępie i Piotrowicach
21.00 - Msza św. Pasterska w Wysokiej
22.00 - Msza św. Pasterska w Przemkowie z udziałem Zespołu Marzenie ze Szklarek
o północy - Msza św. Pasterska w Przemkowie z udziałem Przemkowskiej Orkiestry Dętej
Po Mszy koncert kolęd

25 grudnia - Uroczystość Bożego Narodzenia

9.15 - Msza św. w Krępie i Wysokiej
11. 00 - Msza św. w Piotrowicach
10.30, 12.00, 17.00 - Msza św. w Przemkowie