Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowy numer Assumpty

I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy w Kościele katolickim w Polsce nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Czas ten ma pomóc nam odkrywać Ducha Świętego i Jego dary. Podczas chrztu i bierzmowania otrzymaliśmy duchowe dary, jednak bardzo często pozostają one niezauważone lub niewykorzystane. W bieżącym numerze naszego czasopisma parafialnego Assumpta publikujemy artykuły, które chcielibyśmy, aby pobudziły czytelników do zgłębiania wiedzy o Duchu Świętym. Nowy numer w sprzedaży od IV Niedzieli Adwentu.
Adwentowy Wieczór Młodych w Grodowcu

Młodzież z przemkowskiej parafii wzięła udział w Adwentowym Wieczorze Młodych w Grodowcu, w sobotę 9 grudnia. Msza św., katecheza, adoracja i Apel Jasnogórski - to najważniejsze punkty programu czuwania, które w tym roku odbyło się pod hasłem: „Oto Ja”. Spotkanie było zarazem inauguracją w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki. Wieczór modlitwy poprowadził ks. Jakub Klimontowski, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji świdnickiej.
Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

Wielu z nas ma wielkie serce! Mogli tego doświadczyć wolontariusze z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, którzy włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas w dniach 8-9 grudnia 2017. Młodzież zbierała żywność i ofiary w Biedronce i "Rybce" (Odido), które następnie przekazała ubogim rodzinom. Zebraliśmy 1900,98 zł i ok. 500 kg żywności, którymi wsparliśmy 44 rodziny naszej parafii.
Dziękujemy za okazane serce!


Galeria zdjęć
Dekanalne Rozgrywki Ligi Ministranckiej

W sobotę 25 grudnia, Ministranci dekanatu szprotawskiego wzięli udział w Dekanalnych Rozgrywkach Ligi Ministranckiej. W zawodach wzięli udział przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza z Szprotawy, Niegosławic, Leszna Górnego i Przemkowa. Ministranci naszej parafii zajęli I miejsce w kategorii młodzików i III miejsce w kategorii juniorów młodszych.


Galeria zdjęć
Rekolekcje Adwentowe

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH


Czwartek – 14 grudnia 2017 roku

godz. 9.30 – Krępa
godz. 10.30 – kościół parafialny
godz. 12.00 – Piotrowice
godz. 16.30 – Wysoka
godz. 18.00 – kościół parafialny

Piątek – 15 grudnia 2017 roku

godz. 9.30 – Krępa
godz. 10.30 – kościół parafialny
godz. 12.00 – Piotrowice
godz. 16.30 - Wysoka
godz. 18.00 – kościół parafialny

Sobota – 16 grudnia 2017 roku

godz. 9.30 – Krępa
godz. 10.30 – kościół parafialny
godz. 12.00 – Piotrowice
godz. 16.30 - Wysoka
godz. 18.00 – kościół parafialny

SPOWIEDŹ ADWENTOWA – SOBOTA, 16 GRUDNIA 2017

godz. 9.15 – Krępa
godz. 9.30 –10.30 – kościół parafialny
godz. 11.45 - Piotrowice
godz. 16.00 - Wysoka
godz. 17.00 – 18.00 – kościół parafialny
Kartki świąteczne

W przyszłą niedzielę 10 grudnia, Oaza Dzieci Bożych będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu osób pochodzących z rodzin mniej zamożnych, biorących udział w parafialnej pielgrzymce dzieci i młodzieży w czerwcu 2018r.
Zbiórka żywności "Tak, pomagam!"

W dniach 8-9 grudnia 2017 roku w Przemkowie odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas przed świętami Bożego Narodzenia. Wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których przygotują świąteczne paczki dla osób ubogich i potrzebujących.

Przedmiotem zbiórki będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do osób starszych samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową.

Zbiórka żywności w Przemkowie:

Biedronka - piątek 8 grudnia, godz. 15.00-20.00
Rybka (Odido) - sobota 9 grudnia, godz. 9.00-13.00

Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!
Adwentowy Wieczór Młodych 2017

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Adwentowym Wieczorze Młodych, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu. Ten wieczór, to dobra okazja na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

18.00 Eucharystia
19.00 Agapa: grill
19.45 Katecheza: „Oto ja”
20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu z muzycznym uwielbieniem
21.00 Apel Jasnogórski

Koszt wyjazdu: 20zł. Zapisy u ks. Michała do 3 grudnia.
11 listopada

W sobotę 11 listopada, Kościół wspomina św. Marcina z Tours. To patron kościoła filialnego w Wysokiej. Z tej okazji o godz. 9.00 odbyła się liturgia odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Sławiński, wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Msza święta zgromadziła licznie przybyłych mieszkańców Wysokiej, Wilkocina i zaproszonych gości.


W tym dniu obchodziliśmy również uroczystości państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.W południe w kościele parafialnym przeżywaliśmy Mszę św. w intencji Ojczyzny i Stowarzyszenia "Dzieci Wojny".


Eucharystię uświetnił Zespół Marzenie ze Szklarek oraz poczty sztandarowe reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Przemkowie, Szkołę Podstawową w Wysokiej, Zespół Szkół w Przemkowie, Dzieci Wojny, Ochotniczą Straż Pożarną i Kombatantów.Galeria zdjęć
Opatrunek Na Ratunek

Przemkowski Hufiec Pracy włączył się do akcji "Opatrunek Na Ratunek" organizowany przez Redemptoris Missio - Fundację Pomocy Humanitarnej. Akcja dotyczy zbiórki bandaży, plastrów, igieł, strzykawek, rękawiczek jednorazowych itp. Artykuły można przynosić do Hufca Pracy przy Zespole Szkół w Przemkowie (ul. Leśna Góra 3) lub składać w kartonie przy wyjściu z kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Przmkowie
Prace synodalne w parafii

W niedzielę 8 października i 5 listopada odbyły się spotkania Rady Parafialnej w ramach prac synodalnych trwającego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Synodu Diecezjalnego.
Podczas pierwszego spotkania obradujący zapoznali się z tematem i podjęli pierwsze obowiązki organizacyjne Synodu.
Tematem drugiego spotkania była refleksja nad naszą wspólnotą parafialną, czy jest to wspólnota wiary czy punkt usług religijnych. Rozmowy dotyczyły życia chrześcijańskich rodzin w parafii, ich świadectwu, kultywowaniu tradycji religijnych, działalności wspólnot parafialnych oraz różnych inicjatyw parafialnych sprzyjających poczuciu wspólnoty.
Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji Synodu.

Modlitwa Synodalna