Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
"Biblia o finansach"

Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Konferencję "Biblia o finansach", która odbędzie się 25 listopada 2017r. w Paradyżu. Prowadzącymi są certyfikowani mówcy Edukacji Finansowej CROWN. Patronat honorowy nad Konferencją objął J.E. Bp Tadeusz Lityński.

Konferencja jest adresowana nie tylko do ludzi biznesu. Praktycznie każdy, kto zarządza jakimś majątkiem, choćby budżetem domowym, może poznać dobre i praktyczne informacje oparte na Słowie Bożym.


ubiblijnieni.pl

crown.org.pl
Dzień Papieski w Zespole Szkół

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie był przeżywany z uśmiechem na twarzy. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursach i zabawach dotyczących św. Jana Pawła II. W konkursie plastycznym zwyciężyła uczennica klasy 2 gimnazjum Aleksandra Holata a w konkursie wiedzy o Karole Wojtyle zwyciężył pan Paweł Kuźmiak.

Uroczystości upamiętniające osobę ks. Jana Skiby

Ks. Jan Skiba, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie w latach 1961-1993. Zapamiętany przez parafian jako gorliwy kapłan, pełen wiary w Boga i miłości do człowieka. Pełniący posługę kapłańską w najtrudniejszych chwilach dla więźniów skazanych na śmierć. Głoszący z odwagą prawdy wiary w czasach komunistycznych. Wielki patriota. Oddany wspólnocie Kościoła.

Dzięki staraniom mieszkańców jedna z przemkowskich ulic od niedawna nosi nazwę imienia ks. Jana Skiby. W czwartek 12 października, odbyły się uroczystości nadania nazwy ulicy, w której wzięli udział senator RP Dorota Czudowska, burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, przedstawiciele rady gminy, duchowni i mieszkańcy Przemkowa. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie ks. Jana Skiby. Następnie w kościele parafialnym wyświetlono prezentację multimedialną o ks. Janie, po której rozpoczęła się Eucharystia w Jego intencji. Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy przeszli na ulicę ks. Jana Skiby, gdzie złożono kwiaty. W Przemkowskim Ośrodku Kultury wyświetlono film, w którym ks. Jan Skiba, kapelan więzienny opowiadał o dramatycznych chwilach posługi duszpasterskiej w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Po zakończeniu filmu parafianie dzielili się wspomnieniami związanymi z osobą ks. Jana Skiby.

Galeria zdjęć
Pielgrzymka Żywego Różańca

Pielgrzymka Żywego Różańca w Rokitnie, która odbyła się w sobotę 7 października, zgromadziła wielu diecezjan, w tym pielgrzymów z Przemkowa z ks. Proboszczem Krzysztofem Mrukowiczem. Wyjątkowość uroczystości wyróżniała tradycyjna procesja, w której nie była niesiona cudowna rokitniańska ikona, ale papieska figura fatimska,peregrynująca od 8 września po diecezji. Dewocjonalia związane z figurą fatimską były niesione przez naszych parafian. Bp Tadeusz Lityński symbolicznie uhonorował członków Żywego Różańca diecezjalnym odznaczeniem, podkreślając ogromną wartość modlitwy różańcowej w misji wspólnoty Kościoła.

Galeria zdjęć
Uroczystość upamiętniająca osobę ks. Jana Skiby

W czwartek, 12 października zapraszamy na spotkanie upamiętniające osobę Księdza dra Jana Skiby, proboszcza przemkowskiej parafii w latach 1961-1993

Program:

10.30 - modlitwa przy grobie ks. Jana Skiby na cmentarzu komunalnym w Przemkowie
11.30 - prezentacja multimedialna o ks. Janie Skibie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP
12.00 - Msza święta w intencji ś.p. ks. Jana Skiby
12.45 - przejście na ulicę ks. Jana Skiby i spotkanie w Przemkowskim Ośrodku Kultury

Msza św. w Święto Miodu i Wina

Drugi dzień obchodów Święta Miodu i Wina w Przemkowie rozpoczął się od Eucharystii w intencji Pszczelarzy. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jarosłąw Leśny, diecezjalny duszpasterz pszczelarzy. Gościliśmy również księdza mitrata Igora Popowicza, proboszcza parafii prawosławnej w Przemkowie oraz ks. Bogdana Miszczyszyna, proboszcza parafii greckokatolickiej w Przemkowie. Liturgię uświetniły poczty sztandarowe związków pszczelarskich a oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna. Prezydent Polskiego Związku Pszczelarzy Waldemar Kudła ofiarował naszej parafii drewnianą figurę św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Na zakończenie Mszy z naszego kościoła wyruszył korowód, który rozpoczął świętowanie w przemkowskim parku miejskim.

Galeria zdjęć
IV Rajd po Wrzosowej Krainie

Rajd po Wrzosowej Krainie to już tradycja Święta Miodu i Wina w Przemkowie. Z biegiem czasu gromadzi coraz więcej uczestników. W sobotę 23 września w rajdzie wystartowało ok. 140 rowerzystów, którzy przybyli do nas z Gdańska, Bielska-Białej, Głogowa, Radwanic, Lubina i Polkowic. Oczywiście nie zabrakło mieszkańców Przemkowa. Pomysłodawca i organizator rajdu, ks. Proboszcz Krzysztof Mrukowicz przygotował dla cyklistów trasy o długości 20, 30 i 40 kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i czarkę miodu. Na zakończenie imprezy wszyscy spotkali się przy ognisku na wspólnym grillowaniu.

Galeria zdjęć
Jutro pierwsza niedziela synodalna
Ks. Andrzej Sapieha - sekretarz synodu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyjaśnia czym jest synod, niedziela synodalna i Parafialny Zespół Synodalny.
Figura Matki Bożej Fatimskiej w Szprotawie

To wielkie wyróżnienie dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, że jako jedyna w Polsce, przeżywała peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej - jednej z sześciu figur pobłogosławionych przez papieża Franciszka, posłanych na sześć kontynentów. W piątek, 22 września, figura peregrynowała w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. W wydarzeniu wzięli udział parafianie z Przemkowa wraz z duszpasterzami. Głównym celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o pokucie, modlitwie i nawróceniu.
Patronalne święto młodzieży

W poniedziałek, 18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 18.00
Koncert charytatywny

Z inicjatywy Pracowników Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie, w niedzielę 10 września odbył się koncert charytatywny dedykowany p. Wioletcie walczącej z chorobą nowotworową. Wykonawcą muzycznym był Paweł Orłowski, student wokalistyki jazzowej i dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku.