Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pielgrzymi w Licheniu

Po raz kolejny nasza parafia udała się wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Mrukowiczem z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Czas modlitwy i kontemplacji w takich miejscach są bardzo owocnym duchowym doświadczeniem. Pielgrzymi wśród swoich prywatnych intencji pamiętali w modlitwie o naszej wspólnocie.

ZATRZYMAJ ABORCJĘ

W przyszłą niedzielę 17 września, na terenie naszej parafii za zgodą i aprobatą Episkopatu Polski, w tym również Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego przeprowadzona zostanie zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Jest to kolejna próba ograniczenia procederu aborcji w polskich szpitalach. Wyjątkowość tego projektu zakłada zmianę dotychczasowego brzmienia ustawy o uchyleniu zapisu dającego możliwość dokonania tzw. aborcji eugenicznej czyli w przypadku prawdopodobieństwa upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Pozostaje natomiast w mocy zapis o zagrożeniu życia matki oraz ciąży w wyniku czynu zabronionego. Projekt nie zakłada karania kobiet za czyn aborcyjny. Aby podpisać się pod projektem ustawy należy być osobą pełnoletnią oraz wykazać się nr PESEL.
Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna

Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w sobotę 7 października. Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę. Zapisy u p. Haliny Siepietowskiej.


Peregrynacja figury Niepokalanego Serca Maryi w Szprotawie

Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich 11 stycznia 2017 r. Ojciec św. Franciszek w Watykanie pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał je na sześć kontynentów. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu naglącego wezwania Matki Bożej o modlitwę i wynagrodzenie za grzechy. Papież Franciszek ogłosił łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, która towarzyszy peregrynacji. Czuwanie maryjne związane z peregrynacją odbędzie się w piątek 22 września, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Nasza parafia organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne. Zapisy w zakrystii.
Koncert charytatywny
Serdecznie zapraszamy na
Koncert Charytatywny
dla naszej koleżanki Wioli, pracującej w DWDZ w Przmkowie,
walczącej z chorobą nowotworową.

Koncert odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie po Mszy świętej, 10 września 2017 roku o godz. 10.30


Pracownicy DWDZ w Przemkowie
Pierwszy Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

13 listopada 2015 roku rozpoczął się w naszej diecezji Pierwszy Synod Diecezji Zielonogósko-Gorzowskiej. Celem synodu jest odnowienie i wzmocnienie Kościoła diecezjalnego oraz pobudzenie jego zapału ewangelizacyjnego. Na naszej stronie internetowej, w panelu nawigacyjnym utworzyliśmy podstronę Synodu Diecezjalnego, aby móc zapoznać się z aktualnościami związanym z pracami synodalnymi.
„Dialog we dwoje” w Rokitnie

Pary małżeńskie niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stażu małżeńskiego oraz skali dzielących ich problemów, zapraszamy na rekolekcje „SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE”. Rekolekcje odbędą się w dniach 15-17 września br.w domu rekolekcyjnym w Rokitnie. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje.
Zgłoszenia: Adam Kot – tel. 695 425 975.


www.spotkaniamalzenskie.pl
Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza
W sobotę 16 września br. odbędzie się V Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu pod hasłem „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża".

Program

09.30 – Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech
09.50 – Konferencja ks. Stanisława Flisa SAC i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
10.15 – Wyjście z relikwiami Pierwszych Męczenników Polskich do sanktuarium
11.00 – Panel: konferencja ks. kapelana płk Jerzego Sucheckiego SAC; świadectwa
12.00 – Musztra paradna w wykonaniu żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego
13.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa

Po Mszy św.:
grochówka wojskowa
pokaz sprzętu Wojska Polskiego, Policji, Straży Więziennej i Straży Pożarnej
Pielgrzymka na Jasną Górę

W czasie nowenny poprzedzającej Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej nasza parafia pielgrzymowała na Jasną Górę. Czuwanie modlitewne rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Matki Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu i Eucharystią, modląc się w intencjach z którymi przybyliśmy do sanktuarium. Następnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, po której każdy z pielgrzymów miał czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie sanktuarium.

Uroczystość ku czci Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia Kościół przeżywa Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla naszej wspólnoty parafialnej to dzień odpustu. Tegoroczne uroczystości zgromadziły w kościele parafialnym wielu duchownych i wiernych. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Leon Andrys. W modlitwie towarzyszyli nam księża dekanatu szprotawskiego, ks. mitrat Igor Popowicz, proboszcz parafii prawosławnej oraz ks. Kamil Obała i dk. Bartosz Warwarko, którzy odbyli praktykę duszpasterską w naszej parafii. Liturgię uświetnił swoim śpiewem Zespół Marzenie ze Szklarek.

Galeria zdjęć
Uroczystość Odpustowa Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie

We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, dzień Odpustu w naszej parafii.
Msze święte, w kościele parafialnym, będą odprawione w następującym porządku: godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
Suma odpustowa będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 17.00. W czasie Sumy będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej – błogosławieństwo wieńców żniwnych, ziół i kwiatów. Grupy Parafialne, Szafarzy, Lektorów, Ministrantów i Strażaków prosimy o czynne zaangażowanie się w przebieg uroczystości Odpustowej. Szczególnie prosimy przedstawicieli grup parafialnych o zabranie na procesję przygotowanych sztandarów i feretronów.

Msze święte w kościołach filialnych w dniu 15 sierpnia 2017 roku:

Krępa – godz. 8.00,
Piotrowice – godz. 9.15,
Wysoka – godz. 9.15.

Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza przed uroczystością odpustową w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 16.00.