Pielgrzymki parafialne

Pielgrzymka na Litwę, Łotwę i Estonię w dniach 7-13 lipca 2018r.

Program Pielgrzymki:

Wyjazd z Przemkowa o godz. 4.00

Dzień 1/sobota, 7 VII 2018/

Wyjazd z Przemkowa w godzinach wczesno porannych, przejazd do Gietrzwałdu, który stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Przejazd do Świętej Lipki. Zwiedzanie terenu Sanktuarium, Bazylika Najświętszej Marii Panny, Cudowny Obraz Matki Boskiej, Krużganki z freskami. Prezentacja słynnych organów Święto Lipskich. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2/ niedziela, 8 VII 2018/

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Kowna na Litwie, zwiedzanie z przewodnikiem miasta, m.in.: Starego Miasta, ruin zamku kowieńskiego, ratusza, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, Msza Święta. Przejazd do Trok, byłej stolicy Księstwa Litewskiego. Zwiedzanie zamku (w cenie). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Wilna, obiadokolacja, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 3/ poniedziałek, 9 VII 2018/

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Rygi (Łotwa) z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała
i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Msza Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 4 / wtorek, 10 VII 2018/

Śniadanie. Przejazd i Zwiedzanie Tallina (Estonia)
z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman
i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 5 / środa, 11 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Górę Krzyży w okolicach miejscowości Szawle. Jest to niezwykłe sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Kościół św. Anny, Kościół Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Kazimierza. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, odpoczynek.

Dzień 6 / czwartek, 12 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Wilna m.in. Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu, Placu Katedralnego, Katedry św. Stanisława, Pałacu Prezydenckiego, budynku Uniwersytetu Wileńskiego, Kościoła św. Ducha, Placu Ratuszowego, Cerkwi św. Ducha, Kościoła św. Teresy, Ostrej Bramy, Msza Święta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 7 / piątek, 13 VII 2018/

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum regionalnego w Sokółce, gdzie zapoznamy się z dziejami osadnictwa tatarskiego (w cenie). Nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego, Msza Święta. Wyjazd do Przemkowa, po drodze obiadokolacja. Przyjazd do Przemkowa w godzinach nocnych i zakończenie pielgrzymki.

Zapewniamy:
przejazd autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia),
opiekę pilota i lokalnych przewodników,
ubezpieczenie NW i KL,
6 noclegów w hotel ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
śniadania bufetowe, obiadokolacje wg programu 2 daniowe,
opłaty drogowe, VAT, taksa klimatyczna
podstawowe wstępy
woda do obiadokolacji

Uwaga!
Litwa, Łotwa i Estonia należą do strefy Schengen, dlatego obowiązuje nas dowód osobisty.

CENA –1610 zł /os

Zapisy u ks. Michała Płończaka